Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Ružindolská bosorka

Typ: ostatné
bosorkaUž po šiestykrát bude v našej obci prebiehať podujatie, ktorého hlavným organizátorom je OOCR Trnava Tourism a obyvatelia obce sú jeho súčasťou.

Ako prezentuje podujatie Michaela Potočárová, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism? 

Nech sa páči, prečítajte si:

"V rámci bohatého programu pre deti a dospelých, ktorý začne o 12-tej a bude prebiehať až do 18-tej, sa návštevníci dozvedia o bylinkách, ktoré ružindolské ľudové liečiteľky v minulosti využívali, ale aj to, ako sa s nimi dá pracovať dnes. Príde tiež učiteľka lietania na metle, kováči odetí v čertovských kostýmoch či výrobcovia čarovných prútikov. Okrem toho milovníkom vína a medu predstavíme to najlepšie, čo obec ponúka,“ 

bosorka

Vinársku tradíciu v Ružindole odrážajú najmä tunajšie vinárstva. Za obecným úradom na malom námestí nájdete stánky s ich najlepšími vínami, chýbať však nebudú ani záhradkári, ktorí sa pochvália svojimi najchutnejšími kúskami zeleniny či ovocia. Staršie generácie pripravia lokálne gastro špeciality a rôzne dobroty starých mám.
O tom, že ide o rodinné podujatie, svedčí aj rôznorodý výber aktivít pre deti. Ich rovesníci zo základnej školy v Ružindole si pripravili divadelné predstavenie, v rámci ktorého sa predvedú v dobových kostýmoch. Hlavnou kulisou bude dvojposchodová škola ako vystrihnutá z českej filmovej klasiky – z filmu Dívka na koštěti o čarodejnici Saxane. Okrem toho sa deti naučia vyrábať tradičné mešce a prichystané sú aj rôznorodé súťaže. Prítomných zaručene rozospieva a roztancuje spevácky zbor.
Nechajte sa vtiahnuť príjemnou rodinnou atmosférou do magického prostredia podujatia Ružindolská bosorka a spoznajte krásy Regiónu Trnava. 


Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.
 

Zdroj: TS Región Trnava

 

plagat


Vytvorené: 24. 9. 2019
Posledná aktualizácia: 4. 10. 2019 08:11
Autor: Správce Webu